دستیار صوتی مایکروسافت (کورتانا) آپدیت شد.

مایکروسافت با جدیت تمام در حال توسعه و افزودن ویژگی های جدید و بیشتر و افزودن امکانات به دستیار صوتی هوشمند خود، یعنی کورتانا است. کورتانا هم‌‌اکنون قادر است کارهای جالبی انجام دهد مانند: 

  • پیش‌بینی مسابقات جام‌جهانی فوتبال. 
در ادامه مطلب با معرفی قابلیت های جدید کورتانا با ما همراه باشید!


مایکروسافت دیروز خبر از اضافه شدن امکانات و قابلیت‌های جدید به این دستیار صوتی هوشمند داد که در ادامه به بررسی آن‌ها میپزدازیم: 

  1. از این پس از طریق کورتنا نسخه‌ی عصرانه‌ای از The Daily Glance در اختیار کاربران خواهد بود تا با استفاده از آن بتوانند بصورت بهتری روز خود را شروع کرده، به برنامه‌ریزی برای بازگشت به خانه و همچنین تنظیم قرار ملاقات‌های پیش رو بپردازند. همچنین باید به آخرین اخبار شامگاهی نیز اشاره کرد که برای کاربران نمایش داده خواهند شد. با دریافت بروزرسانی جدید برای کورتنا کاربران از این پس قادرند تا قرار ملاقات‌های خود برای شام، یا صبح زود را به‌همراه اطلاع از زمان مورد نیاز برای بازشگت به خانه در ساعات اوج ترافیک دریافت کنند. لازم است برای فعال شدن این قابلیت، آدرس خانه و محل کار خود را از طریق دستیار صوتی مایکروسافت بروزرسانی نمایید.
  2. کورتنا همچنین اتفاقات هنری روی داده در فاصله‌ی ۱۰۰ مایلی از کاربر را که می‌تواند شامل کنسرت‌های خوانندگان مورد علاقه‌ی کاربر باشد، نمایش داده و کاربر را مطلع خواهد کرد. کورتنا نحوه‌ی علاقمندی کاربر به یک هنرمند خاص را از طریق جستجوهای انجام شده توسط کاربر روی تلفن‌هوشمند، پی‌سی مجهز به ویندوز ۸ یا سرویس بینگ متوجه می‌شود. کورتنا از این پس قادر است تا براساس موقعیت مکانی کاربر اپلیکیشن‌های مرتبط و مناسب با محل را نیز به کاربر پیشنهاد دهد. برای مثال در صورتی که در یک موزه باشید، کورتانا اپلیکیشن اختصاصی موزه را برای دریافت اطلاعات بیشتر به شما پیشنهاد می کند.

در صورتی که سفرهای هوایی جزو برنامه‌ ی هفتگی شما باشد و پروازهای مشخصی را در طول هفته رصد می‌کنید، از این پس می‌توانید وظیفه‌ی کنترل و چک کردن این پروازها را نیز به کورتانا واگذار کنید. البته این قابلیت هم اکنون فقط در آمریکا قابل استفاده است.

نظر شما در مورد کورتنا و قابلیت‌های جدید اضافه شده به این سرویس چیست؟ نظر خود را در کامنت ها به ما بگویید. مشتاقانه منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم...