کمپانی سامسونگ، نسل چهارم گلکسی نوت (Galaxy Note 4) را در دو نسخه معمولی و خمیده (Note Edge) به بازار عرضه کرد. شاید استفاده از نمایشگر خمیده در یک گوشی هوشمند کار خلاقانه‌ای از سمت این شرکت کره‌ ای قلمداد می‌شد، اما ظاهرا کمپانی چینی شیائومی گوی سبقت را از  سامسونگ ربوده و قصد دارد گوشی هوشمندی با دو لبه خمیده که...

ادامه مطلب را به همراه عکس این محصول و توضیحات بیشتر مطالعه کنید...

فعلا با نام Xiaomi Arch شناخته می‌شود را به‌زودی معرفی نماید. 

سامسونگ برای اولین بار طرح اولیه‌ی دستگاهی مجهز به نمایشگری با گوشه‌ی خمیده با نام YUM را حدود ۲ سال پیش به نمایش گذاشت و چندی پیش اولین گوشی هوشمند خود را با نام گلکسی نوت Edge به بازار عرضه کرد که صفحه‌نمایش آن دارای لبه خمیده در یک‌طرف بود. 

اگرچه گوشی‌هایی با نمایشگرهای خمیده در نگاه اول برای زمان حاضر اندکی غیرواقعی به نظر می‌رسند، اما شیائومی که این روزها در حال طی کردن پله‌های ترقی است این‌گونه فکر نمی‌کند. بر اساس اطلاعات جدید شرکت چینی شیائومی در حال کار بر روی محصولی با نام Xiaomi Arch‌ در جهت رقابت با Galaxy Note Edge است. تفاوت این دستگاه با نمونه سامسونگی آن، دارا بودن دو لبه خمیده در صفحه نمایشگر است.

هنوز اطلاعاتی دقیقی از مشخصات سخت‌افزاری Xiaomi Arch‌  در دست نیست، اما انتظار می‌رود شیائومی برای لبه‌های خمیده این دستگاه همچون نمونه سامسونگی رابط کاربری خاصی در نظر بگیرد و از آن جهت نمایش اطلاع‌رسانی‌ها استفاده نماید.


از آنجا که گلکسی نوت Edge نسخه سفارشی و خاص گلکسی نوت ۴ محسوب می‌شود دارای قیمت بیشتری بوده، اما شیائومی که به سید ارزان فروش گوشی‌های هوشمند معروف است، انتظار می‌رود Xiaomi Arch‌ را با قیمتی رقابتی به بازار عرضه کند.